Kontrola nákladov

MyQ tlačové riešenie

MyQ nieje len tlačové riešenie, ktoré dostane váš tlačový výstup pod kontrolu, zníži tlačové náklady a zlepší životné prostredie obmedzením produkcie zbytočného odpadu. MyQ je unikátny tým, že v sebe integruje až 7 rôznych riešení, čo prináša revolučné zjednodušenie implementácie, školení, každodennej prevádzky a údržby. Či už ste malá alebo stredná firma, veľká korporácia alebo školská inštitúcia, vždy nájdete presne tie funkcie, ktoré podpoia vaše podnikové procesy a zvýšia hospodárnosť a efektivitu všetkých uživateľov.

MyQ tlačové riešenie

Systém MyQ je kompletným a veľmi prehľadným nástrojom pre sledovanie a účtovanie tlačových i kopírovaných úloh umožňujúcim navyše zabezpečenú tlač a ďalšie funkcie súvisiace s tlačovými službami. MyQ uspokojujú predovšetkým záujemcov z rady malých a stredných firiem, ktorí potrebujú nenáročný a prehľadný systém správy tlače a nemôžu vynaložiť prehnane vysoké prostriedky na jeho obstaranie.

Prekvapili vás výdaje na tlač?

Systém MyQ vás pravidelne informuje o počte vytlačených strán a tlačových nákladoch.

Tlačové úlohy či kopírovanie sú po fyzickom vytlačení automaticky zaúčtované konkrétnemu užívateľovi a jeho oddeleniu. Užívatelia tak majú jasný prehľad o svojom objeme tlače a vedúci môžu lepšie kontrolovať a obmedzovať vývoj tlačových nákladov. Evidencia tlače navyše sama o sebe pôsobí na zníženie počtu vytlačených strán.

Pokazila sa vám tlačiareň?

Systém MyQ vám umožní použiť akékoľvek tlačové zariadenie, ktoré je pripravené k tlači.

Tlačiareň si nemusíte zložito vyberať pred tlačou jednotlivých úloh, ale až v situácii, kedy sa rozhodnete dokumenty osobne vyzdvihnúť. Pokiaľ je vaša skupinová tlačiareň obsadená, došiel jej toner, alebo je nefunkčná, stačí jednoducho prejsť k inej voľnej tlačiarni a priložiť vašu identifikačnú kartu.

Bojíte sa o dôverné dokumenty?

So systémom MyQ budú vaše dokumenty a citlivé dáta konečne v bezpečí.

Tlačové úlohy nie sú odosielané priamo na tlačiareň, kde by k nim mohli získať prístup nepovolané osoby, ale sú uchovávané vo vašom osobnom tlačovom fronte. K vytlačeniu dochádza až po vašej autorizácii na príslušnom tlačovom zariadení pomocou širokej škály podporovaných čítačiek bezkontaktných kariet.

Prečo práve MyQ?

Management

Ste manager? Rozhodne Vás budú zaujímať nasledujúce možnosti tlačového riešenia MyQ:

 • úspora nákladov na tlačové služby
 • optimalizácia tlačového parku
 • podrobné rozúčtovanie nákladov
 • automatické reporty do emailu
 • úspora času zamestnancov
 • vysoká miera zabezpečenia tlačového prostredia
 • zamedzenie súkromnej tlače
 • cenová dostupnosť

IT podpora

Ste pracovník podpory IT? Zvážte výhody tlačového riešenia MyQ oproti systémom, ktoré používate teraz:

 • jediný nástroj pre všetky zariadenia
 • jediný nástroj pre všetky tlačové funkcie
 • jednoduchá inštalácia a správa
 • vzdialený prístup cez WEB rozhranie
 • automatický import užívateľov
 • automatické vyhľadávanie tlačových zariadení
 • podrobný prehľad využitia tlačových zariadení
 • užívateľský komfort

Kompletné riešenie tlačových služieb

Cieľom MyQ je ponúknuť užívateľom univerzálny nástroj, ktorý poskytne všetky funkcie súvisiace s tlačovými službami. Počínajúc rozúčtovaním tlačových nákladov, cez zabezpečenie tlačových a kopírovaných úloh, online monitorovania všetkých tlačových zariadení, scan management, správu lokálnej tlače, až po kreditné účtovanie, alebo grafické spracovanie reportov.

Jednoduchá inštalácia a správa

Vzhľadom k integrácii veľkého množstva monitorovacích a tlačových funkcií do jediného systému je dôležitým faktorom prehľadného a intuitívneho ovládania s čo najmenšími požiadavkami, inštaláciou a správou systému.

Vysoká kompatibilita

Aby bolo MyQ vhodným riešením i do heterogénneho tlačového prostredia, je samozrejmosťou kompatibilita MyQ s tlačovými zariadeniami rôznych výrobcov. Pokiaľ sa jedná o MyQ hardware, tak tiež podpora čo najviac identifikačných technológií - bezkontaktných a kontaktných kariet, alebo čipov.

Cenová politika

Cenové relácie systému MyQ sú nastavené tak, aby funkciami a cenou zaujali i záujemcov z oblasti stredných a menších spoločností.

Hospodárnosť

Možno je čas sa zamyslieť, či množstvo vytlačených dokumentov a spotrebovaného papiera nie je neúmernej veľkosti a potrebám Vašej firmy. Nebolo by možné množstvo tlače znížiť a ušetriť tak nemálo vynakladaných prostriedkov? Lenže ako zistiť kde a kedy dochádza k najobjemnejšej tlače a ktorý zo zamestnancov tlačí príliš, prípadne ktoré oddelenie je v tomto smere nehospodárne?

Určite každého napadne, že ideálne by bolo vedieť o každom vytlačenom, alebo kopírovanom dokumente, najlepšie s možnosťou periodických štatistických výstupov. Systém MyQ ide v tomto zmysle ešte o niečo ďalej a umožňuje kompletný monitoring tlače a kopírovania podľa tlačových zariadení, užívateľov alebo oddelenia. Online počítadlá zaručujú úplne presné účtovanie a napojenie internej databázy na Active Directory s možnosťou pravidelne aktualizovať zoznam užívateľov.

Pohodlie

Asi každý na vlastnej koži poznal, aká zlomyseľná môže byť technika v okamihu, keď sa zrovna ponáhľate a naliehavo potrebujete, aby všetko fungovalo. Pri tlačiarni sa potom stane, že dôjde papier, je potrebné vymeniť toner, alebo sa objaví skôr nevídané chybové hlásenie. Ak je tlačiareň v poriadku, narazíte zase na kolegu tlačiaceho štós dokumentov bez akejkoľvek šance na pozastavenie tlače.

V normálnej situácii musíte znovu k počítaču, znovu dokument otvoriť, znova ho vytlačiť na inej tlačiarni a dúfať, že tentokrát všetko vyjde. Vďaka systému MyQ a funkciu Follow si jednoducho dokument pod svojím menom vytlačíte do zdieľanej fronty a identifikujete sa na funkčnom a neobsadenom tlačovom zariadení. Dokument sa pošle práve na toto zariadenie a je okamžite vytlačený.

Zabezpečenie

Stále väčší dôraz na čo najekonomickejšie riešenie tlačových potrieb vedie v mnohých spoločnostiach ku kompletnej rekonštrukcii svojho tlačového prostredia a nemalé, avšak z dlhodobého hľadiska výhodné investície do nových tlačových zariadení. Jedná sa predovšetkým o nahradenie menších kancelárskych tlačiarní a kopíriek výkonnými multifunkčnými zariadeniami, ktoré sú umiestnené v spoločných priestoroch a zdieľané viacerými používateľmi. V súvislosti s tým sa však nedá vyhnúť požiadavkám na zabezpečenie ochrany tlačových dát pred zneužitím ďalšou osobou.

Napríklad sa môže stať, že než si užívateľ na chodbovej tlačiarni vyzdvihne svoju tlačovú úlohu, niekto si medzitým prehliadne jej obsah. Alebo môže dôjsť k súčasnej tlači niekoľkých užívateľov a následnému premiešaniu jednotlivých tlačových výstupov. Riešením je nasadenie špeciálneho systému MyQ, ktorý umožňuje tlač dokumentov až po osobnú identifikáciu užívateľa na konkrétnom zariadení pomocou identifikačnej karty, alebo čipu.